CALENDAR


2007-08-07 19:43:00

Programul turului Ligii I, ediţia 2007/2008

Etapa 1 (28 iulie)
U Craiova - Farul 4-0
Steaua - Ceahlăul 2-1
Gloria Buzău - Dinamo 1-2
FC Vaslui - UTA 2-2
Gloria Bistriţa - Unirea Urziceni 2-2
Dacia Mioveni - Rapid 1-2
U Cluj - Pandurii 1-1
Oţelul - CFR Cluj 0-1
Poli Timişoara - Poli Iaşi 3-1

Etapa a 2-a (4 august)
Farul - Steaua 0-1
Ceahlăul - Gloria Buzău 4-0
Dinamo - FC Vaslui 0-2
UTA - Dacia Mioveni 1-0
Unirea Urziceni - U Cluj 3-2
Rapid - Gloria Bistriţa 2-2
Pandurii - Oţelul 1-0
CFR Cluj - Poli Timişoara 2-2
Poli Iaşi - U Craiova 2-1

Etapa a 3-a (11 august)
U Craiova - CFR Cluj 1-3
Steaua - Poli Iaşi 1-0
Gloria Buzău - Farul 1-0
Gloria Bistriţa - UTA 2-1
Dacia Mioveni - FC Vaslui 2-2
U Cluj - Rapid 1-2
Oţelul - Unirea Urziceni 3-2
Poli Timişoara - Pandurii 3-1
Ceahlăul - Dinamo 0-3

Etapa a 4-a (18 august)
FC Vaslui - Gloria Bistriţa 2-0
Farul - Ceahlăul 2-0
Dinamo - Dacia Mioveni 1-1
UTA - U Cluj 1-1
Unirea Urziceni - Poli Timişoara 4-1
Rapid - Oţelul 4-2
Pandurii - U Craiova 2-0
CFR Cluj - Steaua 0-0
Poli Iaşi - Gloria Buzău 3-0

Etapa a 5-a (25 august)
U Craiova - Unirea Urziceni 0-1
Steaua - Pandurii - amînat
Gloria Buzău - CFR Cluj 1-2
Gloria Bistriţa - Dacia Mioveni 1-0
U Cluj - FC Vaslui 2-3
Oţelul - UTA 2-1
Poli Timişoara - Rapid 1-1
Farul - Dinamo - amînat
Ceahlăul - Poli Iaşi 1-0

Etapa a 6-a (1 septembrie)
FC Vaslui - Oţelul 2-0
Dacia Mioveni - U Cluj 1-0
Dinamo - Gloria Bistriţa 0-1
UTA - Poli Timişoara 2-3
Unirea Urziceni - Steaua 1-0
Rapid - U Craiova 2-0
Pandurii - Gloria Buzău 3-0
CFR Cluj - Ceahlăul 2-1
Poli Iaşi - Farul 1-1

Etapa a 7-a (15 septembrie)
U Craiova - UTA 0-1
Steaua - Rapid 0-0
Gloria Buzău - Unirea Urziceni 0-0
U Cluj - Gloria Bistriţa 2-2
Oţelul - Dacia Mioveni 3-1
Poli Timişoara - FC Vaslui 2-1
Farul - CFR Cluj 0-2
Ceahlăul - Pandurii 2-1
Poli Iaşi - Dinamo 2-5

Etapa a 8-a (22 septembrie)
FC Vaslui - U Craiova 2-0
Gloria Bistriţa - Oţelul 2-1
Dacia Mioveni - Poli Timişoara 2-2
Dinamo - U Cluj 2-1
UTA - Steaua 1-1
Unirea Urziceni - Ceahlăul 2-0
Rapid - Gloria Buzău 0-0
Pandurii - Farul 0-1
CFR Cluj - Poli Iaşi 2-1

Etapa a 9-a (29 septembrie)
U Craiova - Dacia Mioveni 1-0
Steaua - FC Vaslui 1-0
Gloria Buzău - UTA 1-0
Oţelul - U Cluj 2-1
Poli Timişoara - Gloria Bistriţa 3-1
Farul - Unirea Urziceni 0-1
Ceahlăul - Rapid - amînat
CFR Cluj - Dinamo 1-1
Poli Iaşi - Pandurii 1-0

Etapa a 10-a (6 octombrie)
FC Vaslui - Gloria Buzău 4-1
Gloria Bistriţa - U Craiova 0-1
Dacia Mioveni - Steaua 1-2
U Cluj - Poli Timişoara 1-2
Dinamo - Oţelul 6-1
UTA - Ceahlăul 0-1
Unirea Urziceni - Poli Iaşi 1-0
Rapid - Farul 2-0
Pandurii - CFR Cluj 0-1

Etapa a 11-a (20 octombrie)
U Craiova - U Cluj
Steaua - Gloria Bistriţa
Gloria Buzău - Dacia Mioveni
Poli Timişoara - Oţelul 4-1
Farul - UTA
Ceahlăul - FC Vaslui
Pandurii - Dinamo
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Poli Iaşi - Rapid

Etapa a 12-a (27 octombrie)
FC Vaslui - Farul
Gloria Bistriţa - Gloria Buzău
Dacia Mioveni - Ceahlăul
U Cluj - Steaua
Oţelul - U Craiova
Dinamo - Poli Timişoara 1-1
UTA - Poli Iaşi
Unirea Urziceni - Pandurii
Rapid - CFR Cluj

Etapa a 13-a (31 octombrie)
U Craiova - Poli Timişoara
Steaua - Oţelul
Gloria Buzău - U Cluj
Farul - Dacia Mioveni
Ceahlăul - Gloria Bistriţa
Unirea Urziceni - Dinamo
Pandurii - Rapid
CFR Cluj - UTA
Poli Iaşi - FC Vaslui

Etapa a 14-a (3 noiembrie)
U Craiova - Dinamo
FC Vaslui - CFR Cluj
Gloria Bistriţa - Farul
Dacia Mioveni - Poli Iaşi
U Cluj - Ceahlăul
Oţelul - Gloria Buzău
Poli Timişoara - Steaua
UTA - Pandurii
Rapid - Unirea Urziceni

Etapa a 15-a (10 noiembrie)
Steaua - U Craiova
Gloria Buzău - Poli Timişoara
Farul - U Cluj
Ceahlăul - Oţelul
Dinamo - Rapid
Unirea Urziceni - UTA
Pandurii - FC Vaslui
CFR Cluj - Dacia Mioveni
Poli Iaşi - Gloria Bistriţa

Etapa a 16-a (24 noiembrie)
U Craiova - Gloria Buzău
Steaua - Dinamo
FC Vaslui - Unirea Urziceni
Gloria Bistriţa - CFR Cluj
Dacia Mioveni - Pandurii
U Cluj - Poli Iaşi
Oţelul - Farul
Poli Timişoara - Ceahlăul
UTA - Rapid

Etapa a 17-a (1 decembrie)
Gloria Buzău - Steaua
Farul - Poli Timişoara
Ceahlăul - U Craiova
Dinamo - UTA
Unirea Urziceni - Dacia Mioveni
Rapid - FC Vaslui
Pandurii - Gloria Bistriţa
CFR Cluj - U Cluj
Poli Iaşi - Oţelul